Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie nam spadło

Po raz pierwszy do wielu miesięcy bezrobocie w Łomży spadło i to nie tylko w stosunku do poprzedniego miesiąca, ale także rok do roku. Na koniec kwietnia w miejscowym PUP zarejestrowane były o 374 osoby mniej niż na koniec marca, ale także o 263 osoby mniej niż przed rokiem. Bezrobotnych w Łomży i na terenie 9 okolicznych gmin jest teraz 6401. Stopa bezrobocia w mieście wynosi 16,5%, a w całym regionie jest jeszcze o prawie 2% mniejsza.

Jak podaje Huszcza Hanna w kwietniu do łomżyńskiego zatrudniaka zgłosiło się 376 nowych bezrobotnych, podczas gdy z rejestrów wykreślono 750 osób. Najwięcej z nich – ponad 400 osób - z racji podjęcia pracy, ale ponad 180 osób albo nie potwierdziło gotowości do  pracy, albo samodzielnie zrezygnowało ze statusu bezrobotnego. 
Istotny wpływ na zmniejszenie się bezrobocia w mieście i regionie mają środki finansowe PUP-u. Z przekazywanych informacji przez rzeczniczkę urzędu wynika, że tzw. aktywnymi formami zwalczania bezrobocia w kwietniu objętych było 655 osób.  
Przez cały miesiąc do urzędu lokalni pracodawcy zgłosili 215 ofert pracy, a 40% z nich dotyczyło pracy subsydiowanej, czyli wspieranej z środków PUP.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę