Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Okazja czyni złodzieja...

Dwie torebki, portfel i wózek to świąteczne łupy złodziei w Łomży. Policjanci mówią, że poza okresem świąt, łączy je jeszcze nieroztropność właścicieli. Wszystkich tych kradzieży można było łatwo uniknąć, gdyby właściciele zwracali baczniejszą uwagę na swoje rzeczy. Na przykład kobiece torebki z zawartościami zostały skradzione z cmentarza i baru, po tym gdy „na chwilę” ich właścicielki zostawiły je bez opieki.

W piątek kobieta pozostawiła na chwilę torebkę na płycie nagrobka, by pójść po wodę. Gdy wróciła nie było już torebki. Wraz z nią zginęły portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy.
Podobnie wyglądała kradzież w niedzielę w jednym z łomżyńskich lokali. Bawiąca się w nim pani – jak tłumaczyła policjantom – torebkę pozostawiła na chwilę na stole. Gdy wróciła po niej nie było nawet śladu. 
- Gdyby te osoby nie pozostawiły torebek kradzieży by nie było – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży, w imieniu policjantów apelując po raz kolejny o roztropność i pilnowanie swoich rzeczy. 
Apel nie dotyczy tylko pozostawiania torebek, ale także innych cennych przedmiotów. W piątek policji zgłoszono kradzież wózka dziecięcego. Warty około 600 zł wózek został pozostawiony na klatce schodowej skąd bez problemu i bez śladu zabrał go złodziej. 
Przestrogą ma być także historyjka o jednym z pasażerów MPK, który stracił portfel. Został on niepostrzeżenie wyciągnięty przez złodzieja z tylnej kieszeni spodni. 
- W tego typu kradzieżach mieszkańcy tracą nie tylko pieniądze, ale także dokumenty czy karty płatnicze, co często przysparza wielu problemów – mówi Brulińska.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę