Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Kwietniowe śmieciobranie w Parku”

Główne zdjęcie
fot. ŁPKDN

Przez dwa dni dzieci i młodzież ze szkół w Piątnicy, Drozdowie, Rakowie, Pniewie oraz 9. gimnazjum w Łomży i tutejszej bursy nr 1. sprzątali Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. Choć – jak powszechnie wiadomo - park obejmuje cenne przyrodniczo tereny i piękne widoki, to jednak odwiedzający go goście często bywają szokowani śmieciami jakie leżą tuż obok rzadkich gatunkowo roślin. W Parku można znaleźć dosłownie wszystko: od butelek, puszek, zużytych pampersów po opony i sprzęt RTV-AGD, co pokazała także ta akcja.

fot. ŁPKDN
fot. ŁPKDN
fot. ŁPKDN
fot. ŁPKDN

- Niestety ciągle w tych samych miejscach piętrzą się odpady – mówią pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, którzy wspólnie z Nadleśnictwem Łomża w ramach Dnia Ziemi zorganizowali kolejną edycję akcji „Kwietniowe śmieciobranie w Parku”. Celem było uprzątnięcie odpadów leżących w pobliżu przyrodniczo cennych miejsc.
- Nie zważając na to, pod czyją kuratelą jest dany teren, nie zrzucając na nikogo odpowiedzialności za nieporządek rzuciliśmy hasło niektórym szkołom, angażującym się co roku w akcję – relacjonują organizatorzy podkreślając, że „i tym razem uczniowie również nas nie zawiedli”. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki grupy młodych sprzątaczy wyruszyły w teren, by pokazać innym co może zrobić każdy z nas, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko.
Jak co roku do akcji zaproszone zostały też gminy, na terenie których odbywało się sprzątanie: Gmina Piątnica i Łomża oraz zaprzyjaźnione Koło Łowieckie „Knieja”. Odbiór odpadów zapewnił Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę