Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

300 tys zł dla mieszkańców to... dużo za mało

Już cztery razy więcej niż zapisano na to pieniędzy wynosi szacowana wartość inwestycji zgłoszonych do realizacji w ramach budżet obywatelskiego w Łomży. Zgodnie z decyzją władz miasta łomżanie mogą zgłosić i wybrać do realizacji projekty, których łączna wartość nie przekroczy 300 tysięcy złotych. Tymczasem zgłoszone już teraz 18 zadań opiewa na 1,2 mln zł. Zadania do realizacji w ramach po raz pierwszy organizowanego w mieście budżetu obywatelskiego można jeszcze zgłaszać.

Aby pomysł został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego, musi zostać zgłoszony na miejskim formularzu przez minimum 10 osób, które skończyły 16 lat. Dotychczas w ratuszu zgłoszono już 18 projektów poinformowała Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta. 
- Autorzy pomysłów chcą budowy w Łomży alejek spacerowych, chodników, placów zabaw i parkingów. Ale też są propozycje postawienia sceny zewnętrznej czy nowoczesnego, przyjaznego pasażerom przystanku autobusowego – opisuje zgłaszane pomysły. 
Projekty można jeszcze zgłaszać do środy 9 kwietnia do godz. 15.30. Za dwa tygodnie ma zostać ogłoszona lista zadań i wówczas formalnie ma rozpocząć się lobbowanie na rzecz pomysłu, a od 12 do 26 maja ma trwać powszechne głosowanie – także przez internet - w ramach którego wyłonione mają być projekty, które władze miasta będą zobowiązane zrealizować jeszcze w tym roku.  Łączna wartość tych projektów ma zamknąć się kwotą 300 tys zł jaką władze miasta oddały do dyspozycji mieszkańców. Tegoroczny budżet obywatelski w Łomży to 0,1% budżetu miasta.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę