Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Przymrozki do -8 st. C przy gruncie

Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed przymrozkami jakie nad ranem mogą wystąpić na terenie województwa podlaskiego. Synoptyk przewiduje miejscami spadek temperatury do -5 st. C, a przy gruncie do -8 st. C.

Przymrozki wiosenne są przyczyną bardzo poważnych strat w gospodarstwach sadowniczych czy na działkach. Częściami roślin najbardziej narażonymi na uszkodzenia przez przymrozek są kwiatostany od fazy różowego (lub białego) pąka aż do końca kwitnienia.  Dlatego największe ryzyko uszkodzenia przez przymrozek występuje u drzew wcześnie rozpoczynających kwitnienie, czyli moreli, brzoskwiń i czereśni.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę