Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Celnicy przejęli papierosy i spirytus

Główne zdjęcie
Przejęte papierosy i spirytus (fot. Izba Celna Białystok)

Przejęcie 1200 paczek papierosów pochodzących z przemytu oraz 270 litrów nielegalnego spirytusu to efekt ostatnich działań celników z Łomży. Kontrabandę znaleziono na dwóch prywatnych posesjach w powiecie łomżyńskim. Z wcześniejszych ustaleń funkcjonariuszy Służby Celnej wynikało, że ich właściciele mogą być związani z procederem handlu nielegalnymi towarami.

Tu były ukryte nielegalne towary. (fot. Izba Celna Białystok)
Tu były ukryte nielegalne towary. (fot. Izba Celna Białystok)

Przeprowadzone na posesjach przeszukania potwierdziły podejrzenia. Nielegalne towary ukryte były między innymi mieszkaniu jednej z osób oraz w piwnicy obok domu. Celnicy znaleźli tam 1200 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy oraz 270 litrów spirytusu o mocy 89% - prawdopodobnie odkażanego alkoholu technicznego służącego do produkcji m.in. płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla, który miał być rozprowadzony jako alkohol spożywczy. 
- Wszystkie ujawnione towary zostały zabezpieczone przez łomżyńskich celników – podaje Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku. - Wobec osób zajmujących się nielegalnym procederem (mężczyzny wieku 20 lat oraz 51-letniej kobiety) Służba Celna wszczęła sprawy karne skarbowe. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grożą im wysokie grzywny.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę