Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Bezrobotnych nam ubyło

O ponad 330 osób w stosunku do lutego zmniejszyła się w marcu liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Na listach w urzędzie w dalszym ciągu pozostaje jednak 6 tysięcy 775 bezrobotnych czyli o 159 więcej niż przed rokiem. Na koniec marca stopa bezrobocia w mieście wynosiła 17,2%.

W marcu rejestrów miejscowego zarudniaka wykreślono 742 osoby. Najwięcej – 343 osoby – z racji podjęcia zatrudnienia. Dużo osób – 123 - skierowano na staże, a 56 na szkolenia. Z racji niepotwierdzenia gotowości do pojęcia pracy lub dobrowolnej rezygnacji wykreślono 164 osób. 
W tym samym czasie do urzędu zgłosiło się 408 nowych bezrobotnych – aż 320 z nich rejestrowało się po raz kolejny. 
Lokalni pracodawcy zgłosili w marcu urzędowi 222 wolne miejsca pracy, przy czym ponad połowa z nich mogłaby zostać utworzona przy finansowym wsparciu pracodawców przez PUP. 
I właśnie w ocenie pracowników urzędu pracy bezrobocie w marcu w mieście i regionie znacząco spadło w związku z rozpoczęciem sezonu w budownictwie, oraz skierowaniem kilkuset osób na tzw. aktywne formy zwalczania bezrobocia. Jak przekazuje Hanna Huszcza w tej chwili z takiej formuły pomocy korzysta 568 osób, które formalnie zostały skreślone z listy bezrobotnych.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę