sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Hala na targowisku od jutra otwarta dla kupców

- Pozwolenie na użytkowanie hali na targowisku przy ul. Sikorskiego zostało wydane z dniem dzisiejszym – informuje Grażyna Gosiewska, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Powiatu Grodzkiego w Łomży. - To oznacza, że od jutra (wtorku, 1 kwietnia) kupcy, którzy mają użytkować w niej boksy będą mogli je zajmować i wyposażać – mówi Arkadiusz Kułaga, dyrektor MPGKiM. Klienci do hali na pierwsze zakupy będą mogli wejść jeszcze przed połową kwietnia.

Hala wraz z wiatą na terenie miejskiego targowiska przy dworcu PKS ma 170 metrów długości. Prace przy jej budowie ruszyły na początku ubiegłego roku. Pierwotnie zakładano, że zostanie ukończona do 31 października, by jeszcze przed Bożym Narodzeniem mógł rozpocząć się w niej handel. Niestety terminu nie udało się dotrzymać. Dopiero w lutym tego roku firma Masbud Invest zakończyła prace i mogły rozpocząć się prace odbiorowe. Niestety i tu wyszły na jaw problemy, bo ze względu na wymogi straży pożarnej trzeba było dokonać kilku zmian w instalacji przeciwpożarowej. Po ich wykonaniu strażacy mogli wyrazić swoją pozytywną opinię, a  miasto wystąpić do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o zgodę na użytkowanie obiektu. I tę zgodę wydano dziś. 
Wewnątrz hali znajduje się 86 boksów. Większość z nich zajmą kupcy, którzy handlowali w tym miejscu na targowisku miejskim, a do tego dojdzie jeszcze kilkunastu, którzy chcą się przenieść ze starej hali targowej na Starym Rynku, oraz kilku z "ruskiego" targowiska, którzy wystąpili o to do prezydenta.

Budowa hali targowej miała kosztować 8 mln 286 tys. zł – to była najniższa cena uzyskana w przetargu. Miasto w trakcie prac zleciło jednak roboty dodatkowe za 40 tys. zł, a kolejne ponad 20 tys. zł miały wynieść koszty prac związanych z uwagami straży pożarnej.
Za niewywiązanie się z terminu umowy, ostatecznie przedłużonego przez prezydenta do końca 2013 roku, miasto naliczyło głównemu wykonawcy kary umowne w kwocie 376 tys. 331,37 zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0