Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Schetynówek będzie więcej

Z nieco ponad 14 milionów złotych do niemal 40 mln zł rząd podniósł kwotę jak przeznaczy w tym roku na dofinansowanie budów schetynówek w województwie podlaskim. - Po zwiększeniu nakładów budżetu państwa na realizację programu wieloletniego w 2014r. do dofinansowania zakwalifikują się 32 wnioski (11 powiatowych i 21 gminnych ) obejmujące przebudowę, budowę lub remont 96 kilometrów dróg – podaje Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego, zaznaczając, że po przetargach może się okazać, że uda się zrobić jeszcze co najmniej 30 km.

Początkowo na rok 2014 do podziału pomiędzy budujące schetynówki samorządy województwa podlaskiego było 14 mln 265 tys. zł. O dofinansowanie z tej puli samorządy złożyły 100 wniosków zgłaszając o przebudowy, budowy lub remontu ogółem 237 km  dróg lokalnych.
Przy przyznanej wcześniej dla województwa dotacji do dofinansowania zakwalifikowano tylko 12 wniosków (5 powiatowych i 7 gminnych) dotyczących łącznie około 26 km dróg. Zwiększenie rządowej dotacji niemal trzykrotnie może się przełożyć na nawet pięciokrotne wydłużenie zmodernizowanych dróg.  
- Biorąc pod uwagę przewidywane  oszczędności, które zostaną  uzyskane w wyniku przeprowadzonych procedur przetargowych, szacuje się iż w roku 2014 mogą być zrealizowane  
co najmniej 43 zadania obejmujące ponad 125 km dróg powiatowych i gminnych – podaje Joanna Gaweł.
Na listę do realizacji załapać się powinny także dotychczas na nie nie ujmowane projekty zgłoszone przez powiat łomżyński czyli przebudowa 2,8 km drogi powiatowej pomiędzy Śniadowem a Chomentowem, która w sumie wyceniana jest na ponad 4 mln zł, oraz zgłoszony przez gminę Łomża projekt dotyczący budowy, przebudowy i remontów dróg gminnych o łącznej długości niemal 2,4 km i wartych ponad 2,3 mln zł. 

Jak podaje Gaweł dzięki rządowemu programowi schetynówek, przy przekazanej samorządom dotacji ponad 200 mln zł, od początku 2009 roku w województwie podlaskim przebudowano ponad 660 km dróg gminnych i powiatowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę