Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Życie dzisiaj wymaga obrony”

Około tysiąca osób przeszło we wtorkowy wieczór ulicami Łomży w Marszu dla Życia i dla Rodziny. Niesiono świece, lampiony, biało-czerwone flagi i transparenty m.in. z napisami: „Marsz dla życia i rodziny”, „Otoczmy troską życie”, „Stop aborcji”, oraz modlono się za nienarodzone dzieci, zabite w łonie matki i „tych wszystkich zabijanych przez obojętność, albo fałszywą litość”. Marsz wyszedł z kościoła Krzyża Świętego po Mszy świętej, którą sprawował biskup łomżyński Janusz Stepnowski i przeszedł do Katedry, gdzie wielu z jego uczestników złożyło przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka nienarodzonego. Jak podkreślali organizatorzy takich marszów jak ten w Łomży wczoraj było kilkanaście w miastach diecezji łomżyńskiej.

- Życie dzisiaj wymaga obrony – mówił do zgromadzonych w Katedrze uczestników łomżyńskiego marszu ks Tomasz Trzaska. - Nie jesteśmy tu, aby pokazać ilu nas jest. Jesteśmy po to aby powiedzieć, że mamy lepszą broń, lepszą moc niż współczesny Herod. Moc modlitwy, która potrafi przemienić i uświęcić świat.
Jak mówił ksiądz Trzaska „dzisiejszy Herod” ujawnia się w podwójny sposób, To – tak jak przed ponad dwoma tysiącami lat - siepacze Heroda, którzy zostali wysłani aby zabijać nowo narodzone dzieci, oraz „ci, którzy mówią masz prawo być wolna, twój brzuch, to twoja sprawa”.

W Katedrze wielu uczestników Marszu złożyło przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka nienarodzonego. To codzienna, dziewięciomiesięczna modlitwa dziesiątką różańca oraz specjalną modlitwą w intencji dziecka poczętego i jego rodziców. Ruch Duchowej Adopcji w Kościele katolickim zrodził się tuż po objawieniach Matki Bożej w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Maryi do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią jej Niepokalane Serce. W roku 1987 został przeniesiony do Polski.

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę