Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńskie przygotowania do kanonizacji papieża bł. Jana Pawła II

Główne zdjęcie
fot. krzyz.lomza.pl

27 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, święta ustanowionego w 2000 roku przez papieża Jana Pawła II, papież Polak zostanie kanonizowany. Świętym ogłosi go ojciec święty Franciszek podczas specjalnej Mszy świętej. Na uroczystościach będzie wielu łomżan, bo specjalne pielgrzymki do Rzymu organizuje wiele parafii. We wszystkich trwają natomiast duchowe przygotowania do tego wielkiego wydarzenia. W parafii Krzyża Świętego w Łomży w ramach przygotowań do kanonizacji bł. Jana Pawła II odbywa się peregrynacja relikwii Papieża - Polaka wśród rodzin parafii. Razem z relikwiami pielgrzymuje również różaniec - dar, który otrzymał ks. proboszcz Andrzej Godlewski osobiście z rąk Jana Pawła II.

fot. krzyz.lomza.pl
fot. krzyz.lomza.pl
fot. krzyz.lomza.pl
fot. krzyz.lomza.pl

Przekazanie relikwii do pierwszej rodziny odbyło się w Środę Popielcową. Uroczystej Mszy św. przewodniczył wówczas ks. bp Tadeusz Bronakowski, który wraz z proboszczem Godlewskim przekazał relikwiarz pierwszej osobie. Od tego czasu codziennie podczas wieczornych nabożeństw parafialnym kościele relikwie Papieża – Polaka trafiają do kolejnych rodzin. Rodzin chcących je przyjąć jest tak dużo, że peregrynacja nie skończy się – jak początkowo planowano - wraz z ogłoszeniem papieża świętym. 
- Zainteresowanie peregrynacją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - ks. Jarosław Kubeł z parafii Krzyża Świętego. - W tej chwili przyjmowane są zapisy już na wrzesień. Każda rodzina, która pragnie przyjąć pod swój dach Błogosławionego na pewno to uczyni. Relikwie będą pielgrzymować aż dotrą do wszystkich zainteresowanych. 
Jak podkreśla ks. Kubeł peregrynacja relikwii błogosławionego Jana Pawła II jednoczy lokalne społeczności. Na modlitwach w mieszkaniach w których są relikwie spotykają się nie tylko domownicy i najbliższa rodzina, ale bardzo często także sąsiedzi całej klatki. Księża z parafii Krzyża Świętego zachęcają także aby wizyty w kościele na wieczornych Mszach świętych na których relikwie przekazywane są kolejnym rodzinom w pełni wykorzystać - przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii Świętej. 

Jan Paweł II od 1995 roku jest honorowym obywatelem miasta Łomży. Uznała go za takiego Rada Miasta w czwartą rocznicę Jego wizyty apostolskiej w Łomży (4 i 5 czerwca 1991 roku). Papież Polak, ogłoszony błogosławionym w 2011 roku, zostanie kanonizowany w rekordowo krótkim czasie, dziewięć lat po śmierci.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę