Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Taki alkohol może zabić

Główne zdjęcie
Bagażnik zatrzymanego w Łomży kia wyładowany kartonami w których było 350 litrów nielegalnego spirytusu. fot. Izba Celna w Białymstoku

Ponad 350 litrów nielegalnego spirytusu przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej z Łomży. Alkohol znajdował się w pięciolitrowych, plastikowych butelkach, które 48-letni mieszkaniec Łomży przewoził swoim kia sorento. - Przeprowadzone na miejscu badanie alkoholomierzem potwierdziło, że zatrzymany alkohol to spirytus o mocy 89 % - podaje Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku, podkreślając, że to prawdopodobnie odkażony spirytus techniczny.

Nielegalny towar wraz z samochodem zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Łomży. Próbki alkoholu trafiły już do badań w białostockim Laboratorium Celnym, które mają potwierdzić czy to faktycznie jest odkażony spirytus techniczny. 
- Służba Celna przestrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z niepewnych źródeł (np. z bazarów i targowisk), ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia potencjalnych konsumentów – podkreśla Maciej Czarnecki.
Aktualnie funkcjonariusze Służby Celnej ustalają skąd pochodził i kto miał być jego faktycznym odbiorcą przejętego w Łomży alkoholu. Przeciwko mężczyźnie wszczęto sprawę karną skarbową. Grozi mu wysoka grzywna.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę