Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Co szósty sprzedawca nie wydaje paragonów

Takie wnioski płyną z podsumowania tegorocznej zimowej akcji „Weź paragon”. Podczas sześciu tygodni nasilonych kontroli wywiązywania się przedsiębiorców z obowiązku ewidencjonowania obrotów na kasach fiskalnych białostocki Urząd Kontroli Skarbowej wystawił 480 mandatów karnych na kwotę 108 tysięcy 882 złotych. Izabela Głowacka rzecznik prasowy UKS-u podkreśla, że udział wystawionych mandatów w ogólnej ilości obserwowanych podmiotów od kilku lat się zmniejsza. Dwa lata temu było to 38%, przed rokiem 28,5%, teraz „tylko” 17%.

Podczas tegorocznej akcji „Weź paragon” skontrolowano 2799  podmiotów z których zdecydowana większość - 2319 - sumiennie wywiązywała się ze swoich obowiązków i pamiętała o nabijaniu na kasę fiskalną każdej transakcji. 
- Tym, którzy tego nie robią zależy przede wszystkim na ukryciu swoich dochodów, a w konsekwencji na zmniejszeniu zobowiązań podatkowych – ocenia Izabela Głowacka podkreślając, że byli nawet tacy sprzedawcy, którzy pomimo wcześniej nałożonych  mandatów w dalszym ciągu nie ewidencjonowali swoich obrotów. Niechlubny rekordzista aż czterokrotnie został ukarany mandatem.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę