Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Będzie sesja nadzwyczajna sejmiku w sprawie PKS

Klub sejmikowych radnych Prawa i Sprawiedliwości w poniedziałek ma złożyć wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku województwa podlaskiego w sprawie sytuacji finansowej należących do samorządu PKS-ów. Pretekstem do sesji jest trudna sytuacja w łomżyńskim PKS-ie, któremu w lutym zabrakło pieniędzy na wypłaty dla pracowników. Ratując zarząd województwa zgodził się na zaciągnięcie przez spółkę kredytu odnawialnego. - Kredyt na pensje nie jest w stanie uratować żadnej firmy – mówi Marek Olbryś radny sejmiku PiS z Łomży.

Pod wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku podpisało się 11 radnych klubu PiS. Wniosek dotyczy sytuacji we wszystkich PKS-ach, które samorząd województwa przejął w 2010 roku. 
- Podobno nie tylko w Łomży PKS musiał zaciągać kredyt na wypłaty pensji pracowników – mówi Marek Olbryś. - Chcemy wiedzieć jaka jest sytuacja finansowa samorządowych spółek, a także jakie działania podejmuje zarząd województwa w ich sprawie i jaki ma pomysł na ich przyszłość.
Po złożeniu wniosku przewodniczący sejmiku musi zwołać sesję w ciągu 7 dni.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę