piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Dwoje „z Łomży” na liście SLD do europarlamentu

SLD przedstawił listy kandydatów do Europarlamentu. W regionie kandydatem nr 1 ma być Tadeusz Iwiński. Na dziesięcioosobowej liście znaleźli się także radny sejmiku Robert Łada z Wygody pod Łomżą oraz Anna Jesień, jedna z najlepszych polskich lekkoatletek biegająca w barwach LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.

Anna Jesień podczas konferencji prasowej SLD na której przedstawiono niektórych kandydatów do Europarlamentu. (fot. SLD)
Anna Jesień podczas konferencji prasowej SLD na której przedstawiono niektórych kandydatów do Europarlamentu. (fot. SLD)

Wybory do Paralamentu Europejskiego odbędą się 25 maja. Listy SLD zatwierdziła obradująca w niedzielę Warszawie Rada Krajowa partii. Na listach będą bardzo mocno reprezentowane kobiety. W skali kraju jest ich blisko 50%, a na liście w okręgu wyborczym obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie aż 60%.  „Jedynka” - Tadeusza Iwińskiego nie jest zaskoczeniem - jest jednym z ważniejszych polityków Sojuszu i był na tym samym miejscu listy także w wyborach 5 lat temu. Nie jest zaskoczeniem także pojawienie się na liście Roberta Łady, który znalazł się w sejmiku z ramienia SLD nieco ponad rok temu, obejmując miejsce zwolnione przez Marka Mindę, który z kolei objął mandat oddany przez Mieczysława Czerniawskiego. Zaskoczeniem jest natomiast pojawienie się w tym gronie lekkoatletki Anny Jesień. 
- Dla mnie jest to nowa sytuacja. Mam zaszczyt reprezentować Sojusz. Jestem tą osobą która do tej pory oceniała politykę w Polsce - mówiła olimpijka podczas konferencji w Warszawie. - Dlaczego akurat zdecydowała się kandydować z list SLD? Sojusz jest demokratyczny i proeuropejski i mam nadzieję, że taki właśnie program będę mogła z nim realizować.
Anna Jesień pochodzi z Sokołowa Podlaskiego, ale od trzech sezonów jest  zawodniczką Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża. W swojej karierze zdobyła min.  ponad 20-cia medali Mistrzostw Polski, 3 medale mistrzostw Europy, brązowy medal Mistrzostw Świata. Była na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i w Londynie. W tym drugim przypadku występowała tam jako oficjalna zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0