Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Strażacy walczą ze śniegiem

Mimo, że nie ma wielkich opadów śniegu drogi w okolicach Łomży wczoraj znowu stały się białe i wiele z nich – zwłaszcza tych mniej ważnych – pozostała takimi jeszcze dziś. Śnieg na jednię zwiewa wiatr i miejscami do tego stopnia, że stają się one nieprzejezdne. Do walki ze śniegiem ruszyli strażacy ochotnicy. Jak informował dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży w południe odśnieżaniem dróg w okolicach miasta zajętych było jeszcze siedem jednostek OSP.


Strażacy ochotnicy zajmują się przede wszystkim odśnieżaniem dróg gminnych. Takich w regionie jest najwięcej, choć z punktu widzenia drożności komunikacyjnej ich znaczenie jest niewielkie. W czasie śnieżnej zimy nawierzchnia tych dróg za zwyczaj jest biała, a jedyny wymóg jaki jest stawiany, to by można było nimi przejechać. Niestety wczoraj na wielu z nich znowu szybko zaczęły pojawiać się jęzory zwiewanego z okolicznych pól śniegu, które czasami uniemożliwiały przejazd. Już wczoraj do odśnieżania dróg na terenie powiatu łomżyńskiego ruszyło pięć jednostek OSP. Dziś jeszcze więcej.  Jak przekazuje dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży najwięcej jednostek do odśnieżania wysłano na terenie gminy Piątnica. Strażackie wozy odśnieżały drogi w okolicach wsi Górki Sypniewo, Kownaty, Olszyn, Żelechy, Drozdowo ale także pracowały w gminie Śniadowo np. w okolicach Kozik, w gminie Miastkowo, oraz w okolicach Bronowa pod Wizną.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę