Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Podpalacze w rękach policjantów

Główne zdjęcie
Pożar w Nowogrodzie

Policjanci z Nowogrodu zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 18 do 28 lat podejrzanych o szereg podpaleń. W wyniku 16 pożarów, do których doszło w latach 2011 – 2013 spłonęło 8 stodół, 3 domki letniskowe, 3 budynki gospodarcze, bele słomy i ściółka leśna. Łączne straty to około 300 tysięcy złotych.

Z informacji mundurowych wynika, że mają oni związek z szeregiem podpaleń, do których doszło latach 2011 - 2013 na terenie gminy Nowogród i Zbójna. Na skutek 16 pożarów w sumie spłonęło 8 drewnianych stodół, 3 domki letniskowe oraz 3 drewniane budynki gospodarcze wraz ze znajdującym się tam wyposażeniem i przechowywanym sprzętem. Podpalacze nie oszczędzili także bel słomy, czy też ściółki leśnej. Na szczęście, w wyniku tych zdarzeń nikomu nic się nie stało. Natomiast łączne straty to około 300 tysięcy złotych. Podejrzani o te podpalenia mężczyźni usłyszeli łącznie 29 zarzutów. Najwięcej, bo aż 9, przedstawiono 22-latkowi. Drugi z 22-latków usłyszał ich 6, 25-latek - 5, 18 i 21-latek po 4, a 28-latek - 1. Zatrzymani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Wczoraj wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury i został zastosowany wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego. Za podpalenia odpowiadał będzie także 24-latek, który przebywa już w areszcie w związku z pobiciem do którego doszło w ubiegłym tygodniu w Nowogrodzie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę