Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Pozwolenie na budowę kolejnego odcinka S8

Wojewoda Podlaski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), polegającej na rozbudowie drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od Obwodnicy Mężenina – do węzła „Kobylin” (wraz z węzłem) w kierunku Jeżewa ZRID dotyczy odcinka o długości 12,8km. Tak jak i na całej „ósemce” od Warszawy po Białystok mają i tu powstać dwie jezdnie drogi ekspresowej - po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Jak podała Joanna Gaweł rzecznik prasowy wojewody podlaskiego w ramach tej inwestycji wybudowane zostaną węzły „Sikory” i „Kobylin”, oraz powstaną tzw. MOPy, czyli Miejsca Obsługi Podróżnych „Cibory Północ” i „Cibory Południe”.
Już wcześniej białostocki oddział GDDKiA ogłosił przetarg na wyłonienie budowniczego drogi. Do postępowania w przetargu ograniczonym na budowę fragmentem S8 od Mężenina do Jeżewa zgłosiło się 16 firm z Polski i zagranicy. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2014-2017.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę