Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Złodziejska eskapada przez Łomżę

Okradzione trzy domy i trzy mieszkania, skradzione trzy samochody osobowe spuszczone paliwo z trzech ciężarówek i skradzione 38 gołębi to wyjaśniane przez łomżyńskich policjantów zdarzenia z przełomu 2013 i 2014 roku. Poszkodowani, choć nie wszyscy, swoje straty wycenili łącznie na blisko 100 tysięcy złotych. I choć od pierwszych z tych zdarzeń minęło już dwa tygodnie policjanci w dalszym ciągu poszukują złodziei.

Złodziejska eskapada zaczęła się w poniedziałek 30 grudnia 2013 roku. Wówczas okradziono dom w Kupiskach i mieszkanie w Łomży przy ul. Wojska Polskiego. Do domu złodziej dostał się wyważając okno do piwnicy, ale poza zniszczeniami jakich dokonał straty nie było wielkie – złodziej skradł jedynie 800 zł. Znacznie większe straty poniósł właściciel mieszkania przy Wojska Polskiego. Tu oszacowano na na około 7 tys. zł. Złodziej do mieszkania na pierwszym piętrze dostał się wybijając szybę w drzwiach balkonowych.
W Sylwestra nieustalony dotychczas sprawca włamał się do budowanego domu na Krasce. Wyniósł stąd m..in. Grzejniki, kuchenkę gazową z butlą, pralkowirówkę i taczkę, ale część łupu porzucił na sąsiedniej posesji. Straty właściciel oszacował na około tysiąc złotych.
Kolejna zuchwała kradzież wydarzyła się w Marianowie. 2 stycznia złodziej skradł z gołębnika 38 gołębi. Właściciel straty oszacował na 3 tys zł.
Trzy dni później – 5 stycznia – złodziej okradł dom na Kwiatowej w Łomży. W tym wypadku strat nie ustalono z uwagi na brak właściciela domu. Włamanie zgłosił sąsiad widząc wybite okno i otwarte drzwi. 
Także 5 stycznia skradziono z parkingu przy ul. Sybiraków Opla Zafirę. Kradzież policji właścicielka samochodu zgłosiła około 19.00, a trzy godziny później jej mąż znalazł samochód w Giełczynie. Samochód był zniszczony. To pierwszy z trzech samochodów jakie w ostatnim czasie skradziono w mieście. W nocy z 7 na 8 stycznia z parkingu przy ul. Kazańskiej zniknęła toyota avensis, a z 9 na 10 stycznia z parkingu przy Kasztelańskiej VW Sharan. W sumie te trzy samochody warte były około 60 tys zł. 
W minioną środę, 8 stycznia, w mieście okradziono także dwa mieszkania przy ul. Żeromskiego i Kasztelańskiej. Złodziej do obu dostał się wyważając zamki w drzwiach wejściowych. W obu przypadkach jego łupem padła przede wszystkim biżuteria i drobne sprzęty elektroniczne.   
Obraz złodziejskiej eskapady po Łomży dopełnia kradzież paliwa z trzech ciężarówek zaparkowany przy ul. Poznańskiej. W okresie od 3 do 8 stycznia złodziej spuścił paliwo ze zbiorników Mana, Mercedesa i Stara. W sumie skradł ponad 300 litrów oleju napędowego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę