Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Bezpańskie psy to duży problem w gminach

Podlaska Izba Rolnicza apeluje do wojewody podlaskiego o podjecie działań mających na celu rozwiązanie problemu bezpańskich psów w gminach wiejskich. Jak podkreśla Grzegorz Leszczyński, prezes PIRol problem ten w ostatnich latach znacznie narasta. - Pozbawione nadzoru, bezpańskie psy powodują szkody w gospodarstwach rolnych oraz stwarzają wiele groźnych sytuacji (...) i są realnym zagrożeniem dla mieszkańców wsi i małych miasteczek. – napisał w liście do wojewody podlaskiego.

Prezes Podlaskiej Izby Rolniczej uważa, że skutecznemu rozwiązanie problemu bezpańskich psów nie służy dziś obowiązujące prawo w tym zakresie. 
- Obecnie samorządy płacą zewnętrznym organizacjom za opiekę nad bezdomnymi zwierzętami z danego terenu. Gmina płaci, ale nie prowadzi własnego rejestru schwytanych psów – podkreśla  Grzegorz Leszczyński dodając, iż wykaz zwierząt jest teraz sporządzany tylko przez schroniska które mogą zniekształcać dane, aby otrzymywać więcej gminnych środków. - Proponujemy zmiany prawa, które zapewnią rzetelną ewidencję. Gminy powinny prowadzić wykazy odłowionych zwierząt, a powszechne już w większych miastach chipowanie (wszczepianie elektronicznego elementu z zakodowaną informacją o zwierzęciu) pozwoli ustalić jego tożsamość.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę