Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Orkiestra zagra na miarę Łomży

Główne zdjęcie
Krzysztof Pyczot

W najbliższą niedzielę w całym kraju odbędzie się 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie WOŚP zagra także w Łomży, choć nie będzie to wielkie granie. W Łomży orkiestra zagra dzięki współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych i drużyny harcerskiej „Ptaki Ptakom” prowadzonej przez podharcmistrza Krzysztofa Pyczota, od wielu lat siły napędowej łomżyńskiej WOŚP. – To wspaniała akcja! – podkreśla Krzysztof Pyczot. – Podziwiam Orkiestrę za to, że w całej Polsce kilkaset tysięcy młodych ludzi wychodzi na cały dzień by pomóc, dzięki czemu mamy w szpitalach, również łomżyńskim, wspaniały sprzęt ratujący życie!

W tym roku na ulice miasta wyjdzie 85 wolontariuszy z puszkami, 15. kolejnych będzie kwestować w okolicznych miejscowościach. Pieniądze zebrane w czasie łomżyńskiego finału akcji pod hasłem „Na ratunek” zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godną opiekę medyczną seniorów. Nie zabraknie też atrakcji dla wspierających akcję: będzie koncert rockowy, liczne niespodzianki dla młodszych i starszych, występy dzieci i utalentowanej młodzieży oraz konkursy, loterie i licytacje. Tegoroczny łomżyński finał orkiestry potrwa dwa dni.
– Początek orkiestry będzie już w sobotę 11 stycznia – zapowiada Pyczot. – Na pływalni MOSIR na ul. Wyszyńskiego od godz. 13.00 do 17.00 odbędzie się dzięki Andrzejowi Gutowskiemu podwodne kwestowanie. Każdy będzie mógł zanurkować pod okiem instruktora i wrzucić swój datek do puszki na dnie basenu. Odbędzie się też od 9.00 do 14.00  turniej siatkówki w hali Olimpijczyków Polskich z udziałem drużyn policjantów, strażaków, nauczycieli, pracowników firmy „Błysk” i innych, też połączony z kwestowaniem i licytacją.
Niedzielny finał odbędzie się na ul. 3 Maja. Większość zaplanowanych na ten dzień wydarzeń odbędzie się w budynku Oddziału dla Dzieci MBP i w jego pobliżu od godz. 10.00 do 16.00. Atrakcją dla dzieci będą na pewno spotkanie z Panem Pikusiem, wizyta św. Mikołaja oraz liczne zajęcia edukacyjno – rozrywkowe przygotowane specjalnie na ten dzień, jak zabawa z dogoterapeutami i konkursy plastyczne. Starszych na pewno zainteresują przedstawienia i pokazy taneczne, a także recitale podopiecznych Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej ze Studia Wokalnego ROK oraz Katarzyny Dłużniewskiej i Roberta Wieczorka, którzy wykonają w duecie akustyczne wersje przebojów Elvisa Presleya. Będzie też pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu grupy ratowniczej „Nadzieja”, ścianka wspinaczkowa, ognisko i na finał światełko do nieba, ale pod hasłem „Światełko nie potrzebuje hałasu! Zimne ognie płoną dla WOŚP! Ma być jasno, nie głośno!” Imprezę zakończy koncert rockowy w MDK-DŚT od 18.00 do 21.30. Wystąpią cztery zespoły:  łomżyński BFree Czarka Borusiewicza i Przemka Kamińskiego, Alien Removed z Ostrołęki i dwie grupy białostockie, grający melodyjnego rocka Święci oraz hard rockowy Pigfeace Beauty. Na koncert nie ma biletów, wejściówki można zdobyć w czasie loterii w bibliotece, ale ich ilość jest ograniczona. W przerwach koncertu również odbędą się licytacje.
– W ubiegłym roku zebraliśmy prawie 60 tysięcy złotych – mówi Krzysztof Pyczot. – Nie wiem jak będzie w niedzielę, liczę na 50 tys., ale marzy mi się, byśmy pobili ten ubiegłoroczny wynik!

http://wosp.lomza.pl/

Wojciech Chamryk

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę