Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Uratowani dzięki czujnikowi

Dzięki czujnikowi tlenku węgla ulatniający się czad nie wyrządził krzywdy lokatorom jednego z budynków przy ulicy Browarnej w Łomży. Zgłosili to strażakom w nocy sami mieszkańcy. Czad wydobywał się prawdopodobnie z pieca kaflowego.

Dyżurny od razu zalecił otwarcie okien i wietrzenie pomieszczenia. Strażacy po dotarciu na miejsce dokładnie sprawdzili, czy w pomieszczeniach nie ma niebezpiecznego gazu.

Od początku września w całej Polsce strażacy interweniowali ponad 1300 razy w sytuacjach zagrożenia tlenkiem węgla. Odnotowano 30 ofiar czadu, blisko 700 trafiło do szpitala z objawami zatrucia.

Strażacy przypominają, że czujniki tlenku węgla czy dymu mogą uratować nasze życie i zdrowie, a także dobytek w sytuacji zagrożenia czadem lub pożarem.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę