Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Chcą ulg na dużą rodzinę

Choć raptem dwa dni temu prezydent Łomży podpisał zarządzenie w sprawie regulaminu i zasad wydawania Karty Dużej Rodziny już pierwsze trzy wnioski o jej wydanie zostały złożone w ratuszu. Posiadacze takiej Karty od 1 stycznia 2014 roku będą uprawnieni do 50% zniżki od obowiązujących dziś cen biletów w autobusach komunikacji miejskiej, wejściówek na miejskie baseny, biletów do podlegających pod samorząd instytucji kultury takich jak Filharmonia Kameralna, Teatr Lalki i Aktora czy Muzeum Północno- Mazowieckie, ale także opłat w przedszkolach. - Nie wiemy, ile rodzin się zgłosi i ile kart faktyczne wydamy. To może być tysiąc, dwa albo i więcej – mówiła Mirosława Kluczek, wiceprezydent Łomży na wrześniowej sesji gdy radni przyjmowali uchwałę wprowadzającą w mieście Kartę Dużej Rodziny.

Aby zostać uznanym za dużą rodzinę trzeba mieć co najmniej trójkę dzieci i złożyć wniosek. Ta możliwość powstała dopiero teraz, po podpisaniu przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego zarządzenia ustalającego Regulamin przyznawania, wydawania i korzystania z Karty Dużej Rodziny. 
Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny można pobrać w internecie – ze strony BIP Urzędu Miejskiego, a także w Punkcie Obsługi Mieszkańców (Stary Rynek 14) oraz Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia (ul. Polna 16), w którym wypełniony wniosek należy złożyć. I jak informuje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży, już zostały tam złożone trzy takie wnioski. 
- Wniosek o wydanie Karty powinien złożyć co najmniej jeden z rodziców lub opiekunów prawnych – przekazuje Sobocińska. - Kartę otrzyma każdy z członków „dużej rodziny”, która spełni wymagane kryteria. W przypadku korzystania ze zniżek od opłat w komunikacji miejskiej, użytkownik Karty zobowiązany jest do złożenia w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji (ul. Spokojna 9) stosownego wniosku o wydanie biletu elektronicznego.
Karta jest wydawana bezpłatnie na okres 12 miesięcy od daty wydania i tylko mając przy sobie ten dokument, wyłącznie z dokumentem potwierdzającym tożsamość, możliwe będzie korzystanie z ulg.

„Firma przyjazna rodzinie”
Zgodnie z uchwałą Rady Miasta do programu mogą dołączyć także inne podmioty w tym prywatni przedsiębiorcy, zawierając stosowne porozumienia z miastem. Listy od prezydenta zachęcające ich do włączenia się do miejskiego programu lada chwila mają zostać wysłane z ratusza. W zamian za przyznane przez nich ulgi łomżyńskim „dużym rodzinom” miasto zobowiązuje się do ich promocji przy „rozpropagowania idei Programu w mediach oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Łomża”.
- Będziemy wymieniać naszych partnerów przy każdej nadarzającej się okazji – mówi Anna Sobocińska. - Ich loga będą na plakatach programu, na stronie internetowej i wszędzie gdzie tylko będzie reklamowana Łomżyńska Karta Dużej Rodziny. Ale przede wszystkim te firmy otrzymają od nas certyfikaty „Firmy przyjaznej rodzinie”.
Jak tłumaczy Sobocińska firmy te będą mogły oznaczyć w ten sposób swoje punkty oraz posługiwać się tym tytułem choćby do celów promocyjnych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę