Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Biskup chce „ewangelizacji Łomży”

Główne zdjęcie
Bp Janusz Stepnowski

„Na niedzielną Mszę św. uczęszcza w Łomży ok 30% ochrzczonych, czyli 3 osoby na 10” podaje Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski i zapowiada „podjęcie dzieła ewangelizacji Łomży”. Biskup wystosował specjalny apel do mieszkańców Łomży, „o wielką modlitwę w intencji ewangelizacji naszego miasta”, który ma być odczytany we wszystkich kościołach Łomży podczas ogłoszeń parafialnych w najbliższą niedzielę, która będzie I Niedzielą Adwentu. - Jako wasz Biskup wspieram duchowo ewangelizację Łomży i zachęcam wszystkich do włączenia się w to dzieło – pisze biskup.

Dzieło ewangelizacji Łomży ma odbyć się w czerwcu 2014 roku, a przygotowania zaczną się już teraz. 
- Dzisiaj, na początku Adwentu, zwracam się z prośbą o wielką modlitwę w intencji ewangelizacji naszego miasta – czytamy w apelu biskupa Stepnowskiego. 
Zgodnie z decyzją biskupa w każdej parafii miasta odmawiana będzie codziennie, w ramach dziękczynienia po Komunii św., specjalna modlitwa. Ponadto ruchy i stowarzyszenia działające w mieście podejmą właściwą sobie akcję modlitewną. 
- Proszę też osoby starsze, chore i samotne (np. w kołach Żywego Różańca) o żarliwe wstawianie się u Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela, aby orędzie ewangelizacyjne dotarło do niepraktykujących – apeluje biskup Stepnowski.
Biskup zapowiada także powołanie ewangelizatorów, którzy będą działać w świątyniach i na ulicach Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę