Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Podwyżki „pozytywnie zweryfikowane pod względem celowości”

Przed miesiącem radni Łomży zgodzili się na „groszowe” podwyżki lokalnych podatków, a za tydzień mają głosować również „groszową” podwyżkę cen wody. Prezydent Łomży, po sprawdzeniu przesłał do Rady Miasta wniosek Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji o podwyżkę cen wody i ścieków. - „Taryfy zostały opracowane zgodnie z zasadami”, a „koszty świadczonych usług zostały pozytywnie zweryfikowane pod względem celowości ich podnoszenia” - czytamy we wniosku o zatwierdzenie podwyżki podpisanym przez wiceprezydenta Beniamina Dobosza.

Zgodnie z przedstawioną propozycja metr sześcienny wody dostarczanej przez MPWiK do  gospodarstw domowych w Łomży od 1 stycznia 2014 roku miałby wzrosnąć o 6 groszy w stosunku do obecnej stawki. Większa podwyżka - o 12 groszy – dotyczy odbieranych ścieków. W sumie łomżanie mieliby płacić już 8 złotych i 16 groszy, czyli o 2,26% więcej za każde tysiąc litrów wody zużyte w domu. 
- W stosunki do cen aktualnie obowiązujących ten przyrost oznacza (…) 0,54 zł za osobę na miesiąc – podawała kilka tygodni temu Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży. 
Ten sam wniosek dotyczy także ustalenia cen wody i ścieków w Piątnicy, która także obsługiwana jest przez łomżyńską miejską spółkę. W tym wypadku przewidywany jest znaczący 7-8% spadek cen. Za dostarczaną do domów wodę mieszkańcy gminy Piątnicy od nowego roku mieliby płacić 2,48 zł/m3, a za odprowadzane ścieki od 7,55 do 7,74 zł/m3.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę