Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

O pracę jeszcze trudniej

754 nowych bezrobotnych zgłosiło się w październiku do łomżyńskiego „zatrudniaka”. To ponad dwa razy więcej osób niż tych, których wykreślono z prowadzonego przez urząd rejestru bezrobotnych. Jak się okazuje ich liczba szybko rośnie. Na koniec października mieliśmy już 6423 bezrobotnych, czyli o ponad trzysta osób więcej niż przed rokiem i o 168 osób więcej niż na koniec września.

„Zanotowany wzrost poziomu bezrobocia w październiku 2013r. związany jest m.in. z brakiem środków na aktywizację bezrobotnych” - podaje w miesięcznym komunikacie o stanie bezrobocia Powiatowy Urząd Pracy w Łomży. - „W październiku 2013 roku pracę podjęło 345 bezrobotnych, tj. o 20 mniej niż w ubiegłym miesiącu. (…) W omawianym miesiącu sprawozdawczym do urzędu wpłynęło 114 ofert pracy”.
Bezrobotni z miasta Łomży stanowią ogromną większość wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie. Na koniec października było ich 3895. Stopa bezrobocia dla miasta Łomży wyniosła 16,7%, a dla Powiatu Łomżyńskiego – 12,6%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę