Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uwaga na pieszych

Dwie osoby, w tym 12-letni chłopiec, trafiły do szpitala po potrąceniu przez samochody. Do wypadków doszło w poniedziałek. Najpierw ok. 10.30 przy Alei Legionów ford wyjeżdżając z parkingu potrącił 78-letnią pieszą, później, ok. 13.40 w Konarzycach 12-letni chłopiec najprawdopodobniej przebiegając przez jezdnię, wbiegł zza pojazdów wprost pod koła nadjeżdżającej toyoty. Kobieta doznała urazu kolana, chłopiec ma znacznie poważniejsze obrażenia. Jak podają policjanci do szpitala trafił z otwartym złamaniem i zmiażdżeniem lewej nogi.

Przyczyny i szczegółowe okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają łomżyńscy policjanci, którzy proszą też kierowców i pieszych o szczególną ostrożność. Okres jesienno – zimowy, z uwagi na pogorszenie warunków pogodowych, a co za tym idzie także i drogowych, to czas zwiększonego zagrożenia na drogach i to właśnie piesi stanowią wtedy grupę szczególnego ryzyka. 
- Nieostrożne wejście na jezdnię, często wprost pod nadjeżdżający pojazd, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wejście na jezdnię przy czerwonym świetle, chodzenie nieprawidłową stroną drogi, czy też w końcu niedostateczna widoczność pieszego na drodze to główne przyczyny wypadków z udziałem pieszych – podają policjanci.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę