Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Czerwonokrzyska Gwiazdka PCK z Kauflandu

Główne zdjęcie
Zbiórka żywności w Kauflandzie

2 351 złotych i 3 grosze oraz około 80 kg produktów spożywczych na święta Bożego Narodzenia dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci w Łomży zebrali młodzi wolontariusz PCK. Podczas akcji Czerwonokrzyska Gwiazdka PCK młodzież z trzech łomżyńskich zespołów szkół i II LO pomagała pakować zakupy przy kasach w Kauflandzie, zachęcając klientów do wrzucania datków do zaplombowanych puszek i wkładania trwałych produktów spożywczych do wózka z logo PCK.

- Za zebraną kwotę ponad 2 351 złotych zakupimy talony żywnościowe dla rodzin najbardziej potrzebujących przedświąteczne pomocy w Łomży – informuje Agnieszka Kuczyńska, instruktor Oddziału Rejonowego PCK, który akcję zorganizował 23., 24. i 25. października, a teraz podaje jej wyniki. - Wykaz rodzin otrzymamy od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży. Z około 80 kg żywności zrobimye zostaną paczki świąteczne dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży. W paczkach znajdą się, między innymi., takie produkty, jak mąka, cukier, ryż, makaron, konserwy i słodycze. Dzięki wspólnym działaniom, w ramach akcji Czerwonokrzyska Gwiazdka PCK przed  świętami pomoc dotrze do dzieci i mieszkańców Łomży najbardziej jej potrzebujących. W zbiórce brała udział pełnoletnia młodzież: z Akademickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy PWSIiP w Łomży wraz z opiekunem szkolnego koła PCK Haliną Wolańską; z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży - opiekun Lech Śleszyński; z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży – opiekun Anna Krajewska oraz z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Konopnickiej - opiekuni Anna Łuba.
Agnieszka Kuczyńska dodaje, że Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży „serdecznie dziękuje ludziom dobrej woli, dyrekcjom szkół, dyrekcji marketu Kaufland oraz wolontariuszom i opiekunom za zaangażowanie i życzliwość wobec naszej misji oraz wsparcie”. Zbieranie żywności do koszy i datków na zakup talonów PCK zamierza powtórzyć przed świętami.

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę