Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Łomża szykuje się na dzień Wszystkich Świętych

Bezpłatna linia autobusowa komunikacji miejskiej łącząca pięć cmentarzy w Łomży, Piątnicy i Drozdowie, oraz kilkudniowe zmiany w organizacji ruchu przy miejskich cmentarzach czekają łomżan w związku z przypadającym w piątek dniem Wszystkich Świętych. Specjalna linia MPK będzie kursowała tylko 1 listopada, a ograniczenia w ruchu także przez cały weekend.

Plan zmiany organizacji ruchu przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Zawadzkiej
Plan zmiany organizacji ruchu przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Zawadzkiej

Jak informuje ratusz największe zmiany w ruchu będą dotyczyły skrzyżowania ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Na ul. Zawadzkiej z dwóch lewoskrętów w ulicę Sikorskiego jeden zostanie wyłączony z ruchu, natomiast na ul. Sikorskiego zniesiony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju pojazdów. Dzięki temu można będzie parkować na prawym pasie ulicy Sikorskiego na wysokości cmentarza, co przyczyni się do większej liczby miejsc parkingowych w pobliżu tej nekropolii. 
W tym samym terminie na ulicy Wojska Polskiego od pętli autobusowej przy ul. Tkackiej do ciągu pieszego prowadzącego na cmentarz, wydzielony zostanie pas jezdni o szerokości 1,5 metra. W ten sposób zostanie przedłużony ciąg pieszy do znajdującego się przy tej ulicy cmentarza. 
Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała od czwartku 31 października od godz. 16:00 do godz. 5:00 w poniedziałek (4 listopada).

Bezpłatna linia cmentarna
1 listopada uruchomiona będzie specjalna bezpłatna linia cmentarna, którą będzie można dojechać do cmentarzy położonych w Łomży przy ul. Wojska Polskiego, ul. Przykoszarowej, ul. Kopernika oraz nekropolii w Piątnicy i Drozdowie. Autobus MPK będzie kursował od godz. 9:00 do 16:00 co godzinę trasą Fadom - Wojska Polskiego - Spokojna - Przykoszarowa - Zawadzka - Sikorskiego - Aleja Legionów - Plac Kościuszki - Zjazd - Piątnica - Kalinowo - Drozdowo. W kierunku odwrotnym autobus będzie kursował od godz. 10:00 do 17:00. Linią  
Pozostałe linie kursują wg rozkładu w dni świąteczne. W dniu 2.11.2013r. autobusy będą kursowały wg. rozkładu obowiązującego w soboty.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę