Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Remont Domku Pastora za mniej niż 2 mln 200 tys. zł (brutto)

Główne zdjęcie
Domek pastora po remoncie - grafika z projektu budowlanego

Osiem firm z Łomży i województwa podlaskiego złożyło oferty na remont i przebudowę Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło w Łomży. Najniższą ofertę, niższą od kwoty na inwestycję zabezpieczoną przez ratusz – 2,2 mln zł, zaproponowała znana od lat z trudnych realizacji konserwatorskich łomżyńska firma Roboty Ogólnobudowlane – Konserwacja Zabytków, założona i prowadzona przez inż. Andrzeja Wszeborowskiego (lat 60). Według jej wyliczeń wszystkie prace remontowe w Domku Pastora można wykonać za 2 mln 154 tys. 950 zł. Najdroższa oferta firmy MIPA z Białegostoku było o ponad milion złotych wyższa.

Drugą kwotę poniżej planowanych funduszy na remont Domku Pastora zaproponowało konsorcjum Centrum Budownictwa i Dociepleń Krzysztofa Mroczkowskiego PUH z Łomży i Zakład Instalacji Sanitarnych Andrzeja Pielocha z Radziłowa – 2 mln 199 tys. 827 zł. 
Kolejni oferenci wyceniali koszt swoich prac jeszcze wyżej i powyżej kwoty zamawiającego. ZKM ASIS z Choroszczy na 2 mln 274 tys. 270 zł; Zakład Remontowo-Budowlany Aleksander Stanisław Świderski ze Starych Kupisk – 2 mln 460 tys. 813 zł; Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Jan Chojnowski z Łomży – 2 mln 836 tys. 563 zł; konsorcjum Anatex z Białegostoku – 2 mln 888 tys. zł oraz firma Marek Drożęcki z miejscowości Konopki Jabłoń kolo Zambrowa, która gotowa była podjąć się remontu i przebudowy zabytkowego dworku między kościołem Ojców Kapucynów a Hotelem Gromada za 2 mln 945 tys. 590 zł. Najwyżej swoje usługi wyceniło MIPA Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych i Budowlanych Leona Stankiewicza z Białegostoku – na 3 miliony 163 tysiące 560 zł. 
Do końca października może potrwać sprawdzanie przez komisję przetargową złożonej przez przedsiębiorców dokumentacji pod względem wymogów formalnych.
- Rozpoczęcie realizacji inwestycji planowane jest pod koniec bieżącego roku, zaś jej zakończenie w grudniu 2014 roku – informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. - Prace będą polegały, m.in., na remoncie dachu, wykonaniu nowych stropów, remoncie elewacji i dociepleniu budynku, wykonaniu tynków zewnętrznych wraz z zachowaniem lub odtworzeniem ozdobnych elementów architektonicznych, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, montażu windy, podjazdu dla osób niepełnosprawnych i kominka, osuszeniu i odsoleniu murów oraz wykonaniu nowych posadzek drewnianych. Wymienione zostaną także instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i cieplne. 
W ramach prac zbudowane zostaną także: parking wewnętrzny, nowe ogrodzenie, trawniki oraz chodniki. W budynku przygotowana zostanie instalacja pod zamontowanie infomatu. W przyszłym roku odbędzie się przetarg na dostawę wyposażenia Domku Pastora, w tym montaż infomatów.
Koszt całości prac remontowych, włącznie z wyposażeniem sali konferencyjnej, szacowany jest na 3 mln 452 tys. zł. Prawie 90 proc. tej kwoty będzie pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na przygotowany przez miasto Łomża projekt pod nazwą „Domek Pastora – centrum aktywności turystycznej i kulturalnej”.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę