Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dzień Edukacji Narodowej

Na co dzień zadają setki pytań a po pracy często godzinami sprawdzają prace domowe, dziś jednak mogą odpocząć. Nauczyciele obchodzą swoje święto - Dzień Edukacji Narodowej. W województwie podlaskim zatrudnionych jest około 24 tysięcy nauczycieli. W Białymstoku pracuje ich ponad 5,5 tysiąca, w Suwałkach - 1214 a w Łomży - 1172.

Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej to także dzień wolny dla wszystkich uczniów. Jednak pomimo że lekcji w placówkach nie ma, to szkoły mają obowiązek zapewnić opiekę dzieciom, które tego dnia do szkoły przyjdą. W szkolnych świetlicach pełnione są specjalne dyżury.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w Polsce od 1982 roku. Święto powstało w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę