Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mleko coraz droższe

138,38 zł za sto litrów mleka – tyle według Głównego Urzędu Statystycznego, wynosiła średnia cena skupu mleka w sierpniu w województwie podlaskim. Była ona jedną z najwyższych w kraju. Więcej za mleko płacono tylko w województwach lubuskim i zachodniopomorskim. Według wyliczeń GUS w sierpniu mleko w Polsce było o 2,4% droższe niż w lipcu i o blisko 18% niż przed rokiem.

Niemal co piąty litr polskiego mleka w ubiegłym roku wyprodukowano w województwie podlaskim. Pod względem wielkości produkcji (18,5%) ustępujemy jedynie znacznie większemu Mazowszu (21,6%). W przeliczeniu na powierzchnię użytków rolnych kolejność liderów jest odwrotna. W województwie podlaskim średnio z każdego hektara wyprodukowano 2097 litrów mleka, a w mazowieckim 1315.
Na koniec 2012 roku w województwie podlaskim w 3305 stadach było w sumie było 114509 krów, czyli o 1,7% więcej niż rok wcześniej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę