Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Platforma wybiera...

Niespełna stu działaczy Platformy Obywatelskiej w Łomży wybiera nowe lokalne władze partii. Teraz wybierani są szefowie poszczególnych kół, ale wszyscy patrzą na to jak mogą wyglądać przygotowywane za miesiąc wybory przewodniczącego zarządu PO w mieście i partyjnej Rady Powiatu. Przedwyborcze zabiegi o poparcie już trwają. Prawdopodobnie szefem partii zostanie któryś z trójki: Sławomir Zgrzywa, Maciej Głaz, Cezary Kisiel. Póki co partyjne grupy wzajemnie się sprawdzają...

W Łomży działa osiem kół Platformy Obywatelskiej. W sumie jest w nich około 130 członków partii. Nie wszyscy jednak zostali dopuszczeni do możliwości wybierania nowych władz. Tę mają jedynie ci, którzy zostali ujęci w partyjnej Bazie Wyborczej. I w sumie z Łomży jest ich 96.  (Koło nr 1 PO w Łomży -12, koło nr 2 – 8, nr 3 – 25, nr 4 – 10, nr 5 – 15, nr 6 – 9, nr 7 – 5, nr 8 - 12)
Planowany na 6 października wyborczy zjazd powiatowy, który ma wybrać przewodniczącego, radę powiatu i delegatów na zjazd regionalny, jest niezwykle istotny dla działaczy PO. To tam ukształtowane władze będą m.in. decydowały o tym jak będą wyglądały listy kandydatów w przyszłorocznych wyborach samorządowych, i kto będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta miasta. 
Rywalizacja o władzę w miejskiej PO prowadzona jest pomiędzy trzema grupami skupionymi wokół „liderów”: Sławomira Zgrzywy - obecny (od czerwca 22012 roku) szef PO w Łomży, Macieja Głaza - szef klubu radnych PO w mieście, oraz Cezarego Kisiela - członek Rady Regionu PO w Białymstoku, który jest wiązany z byłym, odwołanym w ubiegłym roku, przewodniczącym miejskich struktur partii Maciejem Borysewiczem (Przewodniczący Rady Miasta Łomża).

W partyjnej układance w Łomży ważnym elementem jest też Jacek Piorunek, członek zarządu województwa i radny PO w sejmiku, który formalnie do miejskich struktur partii nie należy. Piorunek jest członkiem i szefem (i zapewne dalej będzie) PO w powiecie łomżyńskim. Wybory w mieście są dla niego ważne jednak ze względu na wspólny z miastem (a także powiatami grajewski i kolneński) okręg wyborczy, co oznacza też jedną listę kandydatów, w wyborach do sejmiku. 

Znaczenie na wynik wyborów w łomżyńskiej PO będzie miała także prowadzona walka o władzę w regionalnej PO w Białymstoku (zjazd wyborczy odbędzie się 27 października). Chęć powrotu na utracone przed laty stanowisko zgłosił już poseł Robert Tyszkiewicz. Jego przeciwnikiem zapewne będzie obecny przewodniczący, poseł Damian Raczkowski. 
W Łomży z Tyszkiewiczem wiązani są Borysewicz i Kisiel, a z Raczkowskim – Głaz. Zgrzywa jest jakby obok.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę