Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Region mlekiem płynący

Główne zdjęcie
Ziemia łomżyńska

Niemal co piąty litr polskiego mleka w ubiegłym roku wyprodukowano w województwie podlaskim. W sumie – jak podał GUS - w ubiegłym roku w naszym kraju wyprodukowano 12 mld 298 mln litrów mleka, czyli o 2 proc. więcej niż rok wcześniej. Województwo podlaskie pod względem wielkości produkcji (18,5%) ustępuje jedynie znacznie większemu Mazowszu (21,6%).

W przeliczeniu na powierzchnię użytków rolnych kolejność liderów jest odwrotna. W województwie podlaskim średnio z każdego hektara wyprodukowano 2097 litrów mleka, a w mazowieckim 1315.
Wzrost rocznej produkcji mleka był wynikiem zwiększenia wydajności mleka od 1 krowy o 4,9%  z 4618 litrów w 2011r. do 4845 litrów w 2012r. Średnioroczne stany krów zmniejszyły się bowiem w kraju o 71,8 tys. sztuk (o 2,8%).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę