Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

„Błysk” w Łomży

Od dziś do końca przyszłego roku śmieci z Łomży ma wywozić firma „Błysk”. Wygrała ona miejski przetarg na zbieranie śmieci i to zarówno w domkach jednorodzinnych jak i w blokach i ich wywóz do miejskiego zakładu w Miastkowie. Łącznie za usługę „Błysk” ma zainkasować 1,85 mln zł. To znacznie - o blisko 800 tysięcy złotych - mniej niż szacowali miejscy urzędnicy.

Od 1 lipca śmieci „produkowane” przez mieszkańców Łomży stały się własnością miasta. To ono – w zamian za opłacany przez mieszkańców podatek śmieciowy – musi śmieci zebrać, wywieźć i zagospodarować. Zgodnie z prawem od 1 lipca śmieci powinna wywozić prywatna firma wyłoniona w miejskim przetargu. W Łomży samo ogłoszenie przetargu nieco opóźniono, a w efekcie przez dwa wakacyjne miesiące śmieci zbierały ekipy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Jak podaje Arkadiusz Kułaga dyrektor MPGKiM w lipcu w mieście zebrano około 1150 ton śmieci, i w sierpniu podobnie. Dziś świadczenie tych usług przejmuje „Błysk”. 
- Nam pozostała obsługa podmiotów gospodarczych. Pracy z tym jest na dwie brygady – mówi Kułaga zaznaczając, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przy śmieciach pracowało pięć miejskich brygad. Mimo to dyrektor zapowiada, że nie będzie zwolnień w miejskiej firmie. Część z pracowników, którzy dotychczas zajmowali się wywozem śmieci, zostanie przeniesiona do zakładu w Miastkowie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę