Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Upił się nad Biebrzą... i utonął

31–letni mężczyzna utonął w Biebrzy. Wcześniej pił alkohol. Choć okoliczności śmierci nie są do końca wyjaśnione policjanci podkreślają, że za utonięcia w sezonie wakacyjnym, najczęściej odpowiedzialny jest właśnie alkohol. I apelują do amatorów wodnych kąpieli, aby w czasie wypoczynku nad jeziorem czy zalewem, pływali z głową, a nie pod wpływem alkoholu.

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mońkach otrzymał informację o utonięciu mężczyzny w rzece Biebrza w miejscowości Osowiec Twierdza. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 31-latek wraz z kolegą spożywał alkohol na brzegu rzeki. Mężczyzna upił się i zasnął nad brzegiem rzeki. Kolega, który wspólnie z 31–latkiem pożywał alkohol, nie mogąc dobudzić mężczyzny pozostawił go śpiącego nad rzeką, a sam poszedł się do domu. Zaniepokojona nieobecnością mężczyzny rodzina rozpoczęła poszukiwania w miejscu, gdzie ostatni raz był on widziany. Po bezskutecznym przeczesaniu brzegu, rozpoczęli poszukiwania w wodzie. Po chwili tuż przy brzegu w wodzie znaleźli ciało 31-latka. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia ustalają monieccy policjanci.

Z doświadczeń policji wynika, że osoby nietrzeźwe nie zachowują się nad wodą rozsądnie. Często na przykład wskazują do wody nie patrząc, czy kąpielisko jest do tego przystosowane. Policjanci apelują o przestrzeganie kilku prostych zasad w czasie odpoczynku nad wodą. Przede wszystkim trzeba wybierać miejsca, gdzie jest ratownik. Nie należy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Ważne jest także, żeby nie przeceniać swoich umiejętności pływackich. Bardzo często zdarza się bowiem, że ktoś wypływa daleko od brzegu, a potem nie ma siły, żeby wrócić na płytką wodę.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę