Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Samoobrona” (ponownie) wyjdzie na drogę nr 61

Dziś o godzinie 10.00 w Szczuczynie na drodze krajowej nr 61 protestować mają rolnicy ze Związku Zawodowego Rolników Samoobrona Województwa Podlaskiego. Zgodnie z zapowiedziami wśród protestujących ma być przewodniczący ZZR Samoobrona Lech Kuropatwiński. Samoobrona domaga się pilnej interwencji na runku zbóż i rzepaku co ma zagwarantować opłacalność produkcji rolnej.


O akcji protestacyjnej w Szczuczynie poinformował Andrzej Chmielewski Przewodniczący ZZR Samoobrona Województwa Podlaskiego. Rolnicy mają zgromadzić się na parkingu o okolicy muru cmentarnego przy drodze krajowej 61 Augustów - Łomża. Protest będzie trwał dwie godziny. W jego trakcie rolnicy mają także przechodzić przez przejście dla pieszych na krajowej 61, co może spowodować spore utrudnienia w komunikacji. 

Jak podaje ZZR Samoobrona „protest jest wynikiem nieugiętego stanowiska ministerstwa rolnictwa zmuszającego nas do zaostrzenia jego formy”. 
Protest jest efektem nieudanych rozmów, w których wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk ponownie potwierdził stanowisko ministra Stanisława Kalemby, iż nie ma żadnych nadziei na załatwienie postulatów Samoobrony, artykułując wcześniejsze oświadczenia, o braku możliwości zagwarantowania opłacalnej ceny na płody rolne, bowiem o wszystkim decyduje rynek i to nie podlega dyskusji. 
Przewodniczący Kuropatwiński domagał się pilnej interwencji na runku zbóż i rzepaku poprzez zastosowanie instrumentów prawnych i organizacyjnych, które przywróciły właściwe relacje między kosztami produkcji a cenami skupu.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę