Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nocna Moc, czyli Night Power 2013 w Łomży

Ulica Spokojna w sobotę tylko z nazwy była spokojna, bo na legalne wyścigi szybkościowe Night Power 2013 przyszło, i to lekko licząc, kilka tysięcy ludzi. Początkowo wydawało się, że lejący od rana do godz. 16. deszcz, kiedy to miała odbyć się inauguracja wyścigów samochodów na dystansie 200 metrów, pokrzyżuje plany organizatorom. Jednak godzinę później ze sceny przy bazie MPK można było triumfalnie obwieścić, że mające potrwać do północy zmagania 79 kierowców już się zaczęły. I wtedy ryk silników jak sto gromów z odrzutowca przeszył powietrze sennego miasta.

- Cieszę się, że pogoda nie przeszkodziła nam w zorganizowaniu po raz drugi wyścigów w Łomży – powiedział Łukasz Wierciński z olsztyńskiej Firmy Racing Logistics, pomysłodawca Night Power i entuzjasta sportów motorowych, któremu piąty rok z rzędu udało się sfinalizować ściganie na ulicach miast. Rok temu w czwórce z Olsztynem, Łomżą i Płockiem była Gdynia, którą zastąpił Słupsk. Tegoroczna edycja imprezy wiodła przez Olsztyn i Słupsk, po czym Nocna Moc zawitała do Łomży, aby za dwa tygodnie zakończyć się wielkim finałem w walce o Grand Prix i samochód wyścigowy na ulicach w Płocku. - Rok temu byliśmy bardzo ciepło przyjęci w Łomży. Wróciliśmy tu z przyjemnością i jestem pewien, że znowu będzie adrenalina!

Night Power to nie tylko rozrywka, satysfakcja i frajda

Pewność go nie zawiodła, ponieważ wielkich emocji dostarczało nie tylko rozpędzanie się na dwóch pasach jezdni od strony ronda z aleją Piłsudskiego, ale również obserwowanie wyczynów kierowców. Rajdowcy rywalizowali w siedmiu kategoriach, zależnie od mocy i pojemności silnika, zaś do rywalizacji w ósmej kategorii wyruszyli motocykliści. Twarzą Night Power 2013 jest Patryk Mikiciuk, dziennikarz z TVN Turbo. - Ta impreza to nie tylko rozrywka, satysfakcja i frajda – zauważył telewizyjny komentator na Spokojnej. - To również publiczne edukowanie, zwłaszcza młodych ludzi, jak ważne jest bezpieczeństwo i poprawianie umiejętności jazdy samochodem.
Wiceprezydent Łomży Mirosława Kluczek, podobnie jak kilkunastu innych oficjeli, nie musiała siadać za kółkiem, gdyż miała kierowcę ze specjalnie stworzonej floty inauguracyjnej. Z Łomży i Ziemi Łomżyńskiej wystartowało tylko sześć załóg, z pobliskiej Ostrołęki – siedem.
- Zawody na czas na przejechanie od startu do mety tych zaledwie 200 metrów to moja prawdziwa smykałka – zapewnia Paweł Żyliński z okolic Kolna, ubiegłoroczny zdobywca trzeciego miejsca w kategorii FWD Turbo (Front Well Drive), który pojechał swoim volkswagenem rocznik 1979. - Ale sam wyścig jest o wiele krótszy, niż przygotowania do niego. Na treningach pokonuję taki odcinek w około dziewięć sekund. Podczas startu i rozpędzania się emocje są rzeczywiście bardzo silne.
Zadbano o mocne bariery ochronne, licznych pracowników ochrony, stoiska z ciepłymi przekąskami i czyste, przenośne toalety. Dużo działo się nie tylko na dwóch torach wyścigu, ale również na scenie, gdzie o prymat mieli zmagać się znany didżej Tico i łomżyńskie Studio Wokalne eMDeK, prowadzone z pasją przez Magdę Sinoff w MDK DŚT. Niestety, dżdżysta autra uniemożliwiła występ rozśpiewanych dziewcząt. Na szczęście, nie odwołano koncertu łomżyńskiej grupy rockowej Holly Watter. Mali miłośnicy czaru czterech kółek mieli dla siebie konkursy z nagrodami, a starsi – miasteczko aut.
- Kierowcy w Night Power mają zazwyczaj od 25 do 35 lat, chociaż są i młodsi, i starsi – wiedziała dobrze poinformowana, opanowana i pogodna Hanna Zalewska, koordynatorka do spraw mediów. - Wydaje nam się, że nasza impreza ma od początku wyrazisty atut: jest bezpieczną alternatywą dla ryzykownych i nielegalnych wyścigów samochodowych na ulicach polskich miast i miasteczek. - Każdy, kto ma prawo jazdy i chce spróbować swoich sił na ulicznym torze, poczuje te silne emocje!

Mirosław R. Derewońko

Foto:
Foto: Łukasz Wierciński
Foto:
Foto: Wiceprezydent Łomży Mirosława Kluczek
Foto:
Foto: Paweł Żyliński
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę