Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Po zamknięciu mostku na Poznańskiej autobusy MPK jadą dalej

Zamknięcie mostu na Łomżyczce stwarza wiele problemów. Czytelnik martwi się tym, że remont będzie trwał również podczas roku szkolnego, więc dzieci autobusami komunikacji miejskiej nie będą mogły dojechać do szkół. - MPK wysiliło się na poprowadzenie linii na skrzyżowanie Poznańskiej i Piłsudskiego. Super, lecz czy dzieci o 7 rano mają iść 1,5 km? Jeszcze gimnazjaliści powiedzmy, że w porządku, ale te młodsze? - pisze czytelnik. Okazuje się, że problemu już nie ma. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, że komunikacja miejska pojedzie objazdami tak jak ciężarówki dyrekcja MPK zdecydowała ostatecznie, że autobusy wjeżdżają w „zamkniętą” Poznańską i jadą nawet dalej w osiedle niż jeździły wcześniej.

Autobusy komunikacji miejskiej linii 1, 2, 4, 11, 13 i 15 z Piłsudskiego skręcają w lewo w Poznańską jadą w dni powszednie do skrzyżowania z Poligonową po czym skręcają w tę ulicę, i objeżdżając Przemysłową i Małą Kraską wyjeżdżają na rondzie ul. Poznańskiej (w soboty i niedziele zaś będą zawracały na Rondzie Gontarskiego).
Jak zapowiada Janusz Nowakowski, dyrektor łomżyńskiego MPK, i taka tymczasowa organizacja kursów będzie obowiązywała także przez cały okres remontu mostku na Łomżyczce, a więc dzieci z Małej Kraski jadące do szkół będą miały do autobusu bliżej niż przed remontem. 
Autobusy MPK będą wyjeżdżały w Poznańską także od strony Alei Legionów. Część z nich będzie miała nawrotkę przy stacji paliw w pobliżu kościoła na Poznańskiej, a „szkolna” 12. tak jak wcześniej będzie jeździła ulicą Kraska. 

MPK prosimy też mieszkańców o uwagi i wnioski dotyczące trasy, częstotliwości, godzin odjazdu autobusów w obrębie ulicy Poznańskiej, co ma pozwolić na ewentualne korekty rozkładów jazdy i lepsze dopasowanie ich do potrzeb pasażerów. Uwagi można zgłaszać do kierownika działu eksploatacji MPK telefonicznie (862160162 w. 23) lub e-mailowo rwierciszewski@mpklomza.pl


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę