Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Ostrzeżenie przed upałem

Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzegają przed upałami jakie jutro, pojutrze i w piątek będą odczuwalne w województwie podlaskim. Temperatury mają sięgać nawet 34 stopni Celsjusza. Bardzo ciepło będzie już dziś, a temperatura powietrza w cieniu może osiągnąć 30°C.

Na dziś synoptycy zapowiadają zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C na północy do 30°C na południu województwa. Wiatr słaby, południowo-wschodni. 
To jak się okazuje będzie jednak tylko przedsmak tego co nas czeka w najbliższych dniach. Rano zostało wydane ostrzeżenie meteorologiczne przed upałami, które ważne jest od środy, 7 sierpnia - do piątku, 9 sierpnia w godzinach od 8.00 rano do 20.00 wieczorem. Dyżurny synoptyk Maciej Maciejewski ostrzega, że w środę, czwartek i piątek przewiduje się w całym regionie temperaturę maksymalną od 29°C do 34°C. To temperatury mierzone w cieniu, a na słońcu będą jeszcze wyższe.
Prawdopodobieństwo wystąpienia takich upałów synoptyk określa na 90%. Maciej Maciejewski nadał im też pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia, co oznacza, że  mogą one powodować szkody materialne, a możliwe jest też zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. 

zobacz: Na upały nie ma rady...? Nic podobnego: lekarz radzi


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę