Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Pieniądze się kończą - bezrobocie rośnie

Brak pieniędzy na aktywizację bezrobotnych spowodował, że w lipcu w Łomży zwiększyła się liczba osób bezrobotnych. W rejestrach miejscowego PUP na koniec lipca widniało 6156 nazwisk osób bezrobotnych z miasta i powiatu. To o kilkadziesiąt osób więcej niż było na koniec czerwca. Z niespełna 24 tysięcy mieszkańców Łomży czynnych zawodowo bez pracy w lipcu było 3799, czyli 16%.

Z miesięcznego komunikatu Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży wynika, że w lipcu zgłosiło się do niego 582 nowych bezrobotnych, w tym 12 osób wcześniej pracowało za granicą. W tym samym okresie sprawozdawczym wyrejestrowano 548 osób bezrobotnych, przy czym  tylko 230 w związku z podjęciem pracy czyli o 52 mniej niż w czerwcu. 
Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec lipca 2013r. kształtowała się na poziomie 14,3%, ale dla miasta Łomży wyniosła aż 16,0%.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę