Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Poznańska zamknięta. Tiry głębiej wjadą w Łomżę

Główne zdjęcie
Mostek na ul. Poznańskiej

Nie w poniedziałek - jak pierwotnie podawał ratusz - ale od wtorku (6 sierpnia) od godziny 10.00 na ponad trzy miesiące całkowicie zamknięty zostanie przejazd ulicą Poznańską od Alei Legionów w kierunku Pepeesu. Powodem jest remont, a właściwie rozbiórka starego i wybudowanie nowego, mostku na Łomżyczce. Samochody, w tym ciężkie tiry, jeżdżące zwyczajowo Poznańską, będą musiały wjechać głębiej do miasta i przejechać całą Aleją Piłsudskiego – jeśli będą jechały od lub do Zambrowa, lub nową ulicą Spokojną jeśli od (do) Ostrowi Mazowieckiej. Remont mostku na Łomżyczce zbiegnie się w czasie z kampanią ziemniaczaną, a to będzie oznaczało, że przez osiedle, w ślad za tirami pojadą też ciężarówki i ciągniki rolnicze ciągnące nawet po kilka przyczep z ziemniakami, bo to będzie jedyna droga do Pepees-u czyli największego w kraju producenta skrobi ziemniaczanej.

Mostek nad Łomżyczką to „wąskie gardło” ulicy Poznańskiej. Ulica, stanowiąca swoista obwodnicę miasta, po remontach w ostatnich kilku latach (2006 – od Wojska Polskiego do mostku na Łomżyczce, 2011 – od mostku do torów wraz z budową skrzyżowania z Akademicką, 2012 – od torów do Alei Legionów) ma jezdnię o co najmniej 10-metrowej szerokości i dziś jedynie na mostku zwęża się ona do 7 metrów. I właśnie to wąskie gardło ma być teraz poszerzone. Miasto na ten cel otrzymało blisko 673 tysiące złotych dotacji z rządowej „rezerwy drogowej”, a przetarg na remont mostku – za 1 mln 450 tys zł - wygrała firma A-Z BUD z Radomia.
Zakres prac obejmuje całkowitą rozbiórkę istniejącego mostku i sąsiadującej z nim kładki wraz z dojazdami i budowę nowego mostu o długości 12,70 m i szerokości 17,55 m, na którym będzie można wylać nie tylko jezdnię o szerokości 10 metrów, ale także zbudować chodnik i ścieżkę rowerową. Nowy most ma być gotowy do wpuszczenia na niego ruchu najpóźniej do połowy listopada tego roku. I w tym czasie kierowców, ale chyba nie tylko nich, czekają spore utrudnienia.
Objazdy samochodów i ciągników rolniczych zostały wyznaczone w następujący sposób:

  • od strony Ostrowi Mazowieckiej ulicami: Aleja Legionów – Spokojna – Piłsudskiego – Poznańska (w lewo do PEPEES-u, w prawo na Ostrołękę)
  • od strony Zambrowa ulicami: Szosa Zambrowska – Piłsudskiego – Poznańska
  • od strony Ostrołęki i Augustowa ulicami: Wojska Polskiego – Poznańska – Piłsudskiego – Spokojna – Aleja Legionów.

Remont będzie wiązał się z utrudnieniami w ruchu komunikacji miejskiej linii numer: „1” „2” „4” „11” „13” „15”. Od wtorku od godziny 10.00 autobusy tych linii będą kursowały objazdem przez Al. Piłsudskiego. Bliższych informacji odnośnie odjazdów z poszczególnych przystanków udziela Dyspozytor MPK - tel. 86 216 03 35 – czynny całą dobę.
Ratusz zapewnia, że przez cały czas trwania remontu mostku na Łomżyczce zapewnione zostanie przejście przez rzekę dla pieszych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę