Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Działki do wywłaszczenia wskazane

Niemal 60 działek, w większości specjalnie wydzielonych, zajmie pas drogowy dwujezdniowej ulicy Meblowej. Prezydent Łomży zatwierdził projektu podziału nieruchomości i projekt budowlany dotyczący budowy i rozbudowy 700 metrów tej ulicy - od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego w pole - i pięciu innych ulic wytyczonych w okolicach dawnego Fadomu i ciepłowni miejskiej. W sumie pod drogi miasto przejmuje w całości niemal sto działek o powierzchni od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych. Podejmujący decyzję zastępca prezydenta Beniamin Dobosz nadał jej rygor natychmiastowej wykonalności.

Obwieszczenie prezydenta o przejęciach działek pod drogi w związku z budową i rozbudową ul. Meblowej zostało w środę opublikowane w miejskim BIP. Od tego dnia biegnie 14-dniowy termin w którym właściciele nieruchomości mogą zapoznać się ze zgromadzonym materiałem oraz zgłaszać ewentualne uwagi i wnioski.
- Po tym terminie zostanie wydana decyzja na podstawie dokumentów będących w posiadaniu Prezydenta Miasta Łomża – czytamy w obwieszczeniu podpisanym przez wiceprezydenta Dobosza.

Nadanie rygoru natychmiastowej nieostetcznej decyzji administracyjnej oznacza, że  jest ona wykonalna przed upływem terminu do wniesienia od niej odwołania.  Zgodnie z zapisami  Kodeksu Postępowania Administracyjnego decyzji, od której służy odwołanie, może być nadany rygor natychmiastowej wykonalności, gdy jest to niezbędne ze względu na ochronę zdrowia lub życia ludzkiego albo dla zabezpieczenia gospodarstwa narodowego przed ciężkimi stratami bądź też ze względu na inny interes społeczny lub wyjątkowo ważny interes strony. 
O nadaniu rygoru organ rozstrzyga na zasadzie uznania.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę