Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Chciał 25 tys zł „na wnuczka”

Rzekomy kuzyn z Olsztyna zadzwonił do 70-letniej łomżanki i ze wszystkich sił usiłował ją przekonać żeby przelała na podawane konto 25 tys zł. Kobieta nie dała się naciągnąć i o wszystkim powiadomiła policję. Teraz to oni ustalają personalia oszusta i chwalą postawę starszej pani. - Właśnie w ten sposób powinniśmy reagować na numery „na wnuczka” - mówi Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży. - Jeśli dzwoni ktoś z rodziny i pilnie prosi o pieniądze sprawdźmy to choćby oddzwaniając na telefon domowy. O każdej próbie oszustwa proszę informować policję – to też jest przestępstwo.

Jak relacjonuje policjant wczoraj w godzinach południowych do 70-letniej mieszkanki Łomży zadzwonił mężczyzna przedstawiający się za kuzyna z Olsztyna. Tłumaczył, że jest w Zambrowie i zabrakło mu 25 tys zł na pilny zakup i prosił kobietę o przelanie tych pieniędzy na konto, które podawał przez telefon. Rozmowa telefoniczna rzekomego kuzyna ze starszą panią miał być długa, a mężczyzna za wszelką cenę starał się nakłonić ją do przelania pieniędzy. Kobieta ostatecznie jednak nie dała się oszukać. O próbie wyłudzenia pieniędzy powiadomiła zaś policję, która teraz ustala jej tajemniczego kuzyna z Olsztyna.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę