Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Łomża świeci ładniej

Jedenaście dziewięciometrowych, stylizowanych słupów oświetleniowych zastąpiło stare betonowe wzdłuż ul. Giełczyńskiej Łomży. - Wymiana oświetlenia związana jest z pracami prowadzonymi przez PGE – wyjaśnia Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży. - Firma wymienia starą, napowietrzną sieć energetyczną na sieć kablową. Była to wspólna sieć także dla ulicznego oświetlenia, dlatego Miasto, gdy ruszyły prace PGE, postanowiło wymienić lampy.

Wygląd nowych lamp, które stanęły przy ul. Giełczyńskiej, uzgodniono z konserwatorem zabytków. Sobocińska zapowiada, że ładnych lamp w starej części Łomży będzie więcej. W przyszłym roku PGE planuje kolejne prace związane z likwidacją starych sieci energetycznych przy ul. Sadowej i w trakcie tych robót miasto będzie również wymieniać oświetlenie uliczne zastępując stare słupy nowymi stylizowanymi na historyczne. 
Nowe lampy jeszcze w tym roku pojawią się również na Starym Rynku i Rządowej, przy przebudowywanych w tej chwili odcinkach ulic. Jak wyjaśnia Sobocińska te lampy będą niższe od tych ustawionych przy Giełczyńskiej i będą nawiązywały do tych, które w ubiegłym roku zostały ustawione przy południowej pierzei Starego Rynku.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę