Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Napalony kierowca

19-latek jechał volkswagenem będą pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo, w trakcie kontroli policjanci u pasażera - jego rówieśnika - znaleźli dwie torebeczki z zielonym suszem oraz dwie szklane lufki z zawartością suszu. Badanie narkotesterem wykazało, że to marihuana. Młody mieszkaniec Grajewa miał jej przy sobie 4,5 grama.

Jak relacjonuje oficer prasowy KPP w Grajewie w niedziele po godzinie 20.00 w miejscowości Szymany grajewscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. W samochodzie jechało dwóch 19–latków. Obaj na widok policjantów zaczęli zachowywać się nerwowo, co dodatkowo wzbudziło podejrzenia policjantów. Okazało się, że młodzi ludzie mieli czego się bać. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierującego wyszło na jaw, że siedzący za kierownica 19-latek znajduje się pod wpływem środków odurzających.  Poza tym wtrakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ujawnili u pasażera volkswagena dwie torebeczki z zielonym suszem oraz dwie szklane lufki z zawartością suszu. Okazało się, że było to 4,5 grama marihuany.

Kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego (marihuana, kokaina, amfetamina, LSD itd.) jest przestępstwem jak jazda pod wpływem alkoholu. Kierowcy grozić może pozbawienie wolności do lat 2, ograniczenie wolności lub grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od 1 roku do dziesięciu lat. 
Natomiast samo posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę