Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 czerwca 2021 napisz DONOS@

Palenie gumy na poligonie

Kilkuset motocyklistów z całej Polski zjechało w miniony weekend do Czerwonego Boru na VII Ogólnopolski Zlot Motocyklowy. Odbył się on w ośrodku szkolenia poligonowego Gromu, dlatego poza licznymi konkurencjami motocyklowymi i zręcznościowymi nie brakowało też wyzwań dla lubiących się sprawdzić na ściance wspinaczkowej czy w jeździe terenowej. Atrakcją sobotniego wieczoru były zaś koncerty zespołów grających ciężkiego rocka: Divine Weep, Wicked Side i Alien Removed.

Organizowana przez Klub Miłośników Motocykli „Żubr” z Zambrowa impreza, przyciąga z roku na rok coraz więcej motocyklistów. Easy riders ściągają tu z najdalszych zakątków Polski, zachęceni ciekawym programem i wyjątkową atmosferą zlotu. Dlatego w tym roku w Czerwonym Borze bawili się ludzie nie tylko z pobliskich miast i miejscowości, ale także z Warszawy, Łodzi czy Dolnego Śląska. Park maszyn zapełnił się motocyklami najróżniejszych marek, od zabytkowych wytworów polskiego przemysłu motoryzacyjnego, klasycznych maszyn Harley-Davidson, aż do najnowocześniejszych ścigaczy Yamahy czy Suzuki. Obok lśniących chromem motocykli prosto z salonu były też maszyny zrekonstruowane przez ich właścicieli od rozpadającego się wraku oraz niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju motory, poddane oryginalnemu tunningowi. Dlatego pomiędzy motocyklami niemal non stop krążyły prawdziwe pielgrzymki zwiedzających, podziwiających często unikalne rozwiązania techniczne, potężne silniki oraz bardzo oryginalne zdobienia poszczególnych maszyn. 
Jak zwykle na tego typu imprezach najbardziej widowiskową konkurencją było tzw. „palenie gumy”, kiedy to dym wydobywający się spod kół potrafił ograniczyć widoczność nawet na kilkanaście metrów. Były też inne konkurencje i popisy. Jednak najwięcej emocji wśród publiczności i motocyklowej braci wywołały konkursy wymagające siły i wytrzymałości, jak:
przeciąganie ciężarówki liną przez 10-osobowe zespoły, slalom pomiędzy pachołkami pozbawioną tylnego koła starą WSKą oraz marsz na imitujących narty deskach. Ta ostatnia, pozornie tylko bardzo prosta rywalizacja, wywoływała najwięcej śmiechu, bo jednoczesne utrzymanie równowagi i tempa marszu przez kilku uczestników było niezwykle trudne. Co ciekawe, w zawodach z męskimi ekipami na równych prawach rywalizowały również panie, a także bardzo chętnie sprawdzały się w nich dzieci.
Dobrej zabawy w czasie koncertów nie popsuł nawet kilkakrotnie padający deszcz, bo w czasie największego natężenia opadów publiczność chroniła się pod pobliskimi parasolami.
Muzyka była odpowiednio dobrana do klimatu imprezy i zainteresowań rockerów – motocyklistów. Jako pierwszy zaprezentował się białostocki Divine Weep z niezwykle żywiołowym wokalistą Igorem Tarasewiczem, grający z polotem własne urozmaicone kompozycje oraz klasyki Iron Maiden: „The Trooper” i „Run To The Hills”. Kolejny zespół z Białegostoku grający na zlocie już od kilku lat Wicked Side, zaprezentował się równie porywająco, przedstawiając swoje starsze i najnowsze, przygotowywane z myślą o debiutanckiej płycie utwory. Był też „Paranoid” Black Sabbath z tekstem Pawła Kukiza oraz na finał dynamiczna wersja przeboju gwiazdy muzyki disco, Donny Summer, „Hot Stuff”.
Wieczór zakończył, ponownie w padającym deszczu, Alien Removed z Ostrołęki. Grupa łącząca nowocześniejsze brzmienia z klasycznym grunge, utworzona przez muzyków znanych z Holy Water i MadBee, przyciągnęła pod scenę sporo słuchaczy, grając, m.in., „Hand Of God”, rozbudowany „The Healer” oraz cover Acid Drinkers „Pump The Plastic Heart” oraz improwizując na poczekaniu utwór instrumentalny, kiedy jeden z gitarzystów musiał zmienić pękniętą strunę. Po koncertach zabawa przy ogniskach trwała jeszcze do późnej nocy, a kolejna okazja do takiego spotkania w Czerwonym Borze już za rok!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka - Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę