Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Pozwólcie ludziom usiąść

Główne zdjęcie
Ul. Sikorskiego

- Idąc czy jadąc rowerem nie mamy szansy przysiąść choćby na chwilę by odpocząć. Widać czasem jak ludzie przysiadają na trawie ze zmęczenia – napisał Paweł Marcińczyk w liście do prezydenta Łomży, apelując do władz miasta o rozstawienie ławek przy chodnikach wzdłuż głównych ulic. Młody mieszkaniec Łomży zauważ, że z takich ławek ustawionych wzdłuż Alei Legionów, Piłsudskiego czy Sikorskiego chciałyby skorzystać przede wszystkim osoby starsze, dla których pokonanie pieszo dłuższych bez odpoczynku jest bardzo trudne. Niestety okazuje się, że urzędnicy miejscy najwyraźniej tego problemu nie dostrzegli.

Ławek, poza tymi na przystankach autobusowych, nie ma przy Alei Legionów. Nie ma ich także przy nowych chodnikach i ścieżkach rowerowych modernizowanej niedawno Alei Piłsudskiego. Okazuje się także że ma ich nie być przy przebudowanych w tej chwili Szosie do Mężenina i  Sikorskiego. 
- Projekt remontu ulic nie przewiduje ustawienia wzdłuż ulic ławek – przyznaje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży.
Ławek nie będzie więc także wzdłuż Sikorskiego na odcinku od Ronda Lutosławskiego (przy ZUS) do plaży nad Narwią, którędy zwłaszcza latem na miejskie kąpielisko przechodzą setki mieszkańców. Remont tej części ulicy władze miasta planują zacząć w sierpniu. (Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ratusza już wiosną do wycinki zostało oznaczonych blisko 50 drzew rosnących wzdłuż Sikorskiego.)

Koszy też brakuje
Paweł Marcińczyk w tym samym liście do prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, w którym porusza kwestie braku ławek zwraca również uwagę na niewystarczającą ilość koszy na śmieci.  
– Ludzie idąc i niosąc w ręku odpady, wyrzucają je na trawę, bo kosze znajdują jedynie przy przystankach autobusowych - zauważa podkreślając, że także w tym zakresie „nasze miasto wymaga większej opieki”. - Zdaje sobie oczywiście sprawę, że takie przedsięwzięcie z pewnością jest kosztowne, jednak jestem zdania, że powinniśmy pielęgnować i troszczyć się o miasto, w którym mieszkamy, gdyż to właśnie my je tworzymy – kończy swój list młody łomżan, który dostarczył do ratusza, a kopię do redakcji 4lomza.pl. 

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę