Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Rowerowi złodzieje grasują w Łomży

- Nie ma dnia aby w mieście nie ginął rower – mówi Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży, apelując do właścicieli jednośladów o czujność. - Złodzieje kradną nie tylko rowery pozostawione pod sklepem, ale także zdejmują z balkonów i odcinają łańcuchy, którymi zabezpieczane przed kradzieżą. Policjant apeluje też do mieszkańców o wskazanie „dziupli”, w których ukrywane mogą być skradzione rowery i gwarantuje anonimowość informatorowi.

Wiosna i lato to sezon rowerowy. Zainteresowanie nimi znacząco wzrasta także ze strony złodziei. Rowery giną zwykle spod sklepów, z posesji lub nie zamkniętych pomieszczeń. Zdarza się również, że złodzieje włamują się do piwnicy czy garażu, gdzie rowery są przechowywane. Aby ustrzec się takich nieprzyjemnych sytuacji należy zawsze pamiętać o zabezpieczeniu roweru przed kradzieżą. Niestety, nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie przed jego utratą. Policjanci oceniają, że najlepszym zapięciem polecanym przez producentów rowerów są blokady typu U-lock czyli zapięcie w kształcie litery „U”. Pokonanie ich zajmuje wprawnym złodziejom nawet kilka minut, co zazwyczaj decyduje o tym, że złodziej rezygnuje z łupu. 
Jak wynika z policyjnych obserwacji w Łomży złodzieje rowerów w ostatnim czasie znacznie się uaktywnili. 
- W ostatnim tygodniu nie ma dnia, aby nie było zgłoszenia przynajmniej jednej kradzieży roweru – mówi Krzysztof Pilcicki z KMP Łomża.
Policjant apeluje też do mieszkańców o wskazanie „dziupli”, w których ukrywane mogą być skradzione rowery.
- Jeśli ktoś widział jak do jakiegoś garażu, albo do piwnicy w bolku przyjeżdżają ludzie z rowerami, to prosimy o taką informację – apeluje Krzysztof Pilcicki. - Oczywiście informacje te można przekazać całkowicie anonimowo.
Informacje można przekazywać telefonicznie do oficera dyżurnego KMP w Łomży tel. 86 4741212, lub na numery alarmowe - 997 lub 112.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę