Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Pogotowie gazowe w Łomży – jest czy go nie ma...?

Główne zdjęcie
Słupek wskazujący linię gazową

Czy ponad 60-tysięczne miasto pozbawione jest pogotowia gazowego? - zastanawiał się w mailu do nas jeden z czytelników 4lomza.pl. „Dziś wymieniali nam butlę. Okazało się po jakimś czasie, że ulatnia się gaz. Zadzwoniłem do gazowni jakieś 10 minut temu, zgłosił się facet z ochrony Gaspolu i... kazał czekać do rana. Na moje pytanie, czy nie ma pogotowia gazowego, odpowiedział: - Nie, w Łomży nie ma. Wydaje mi się, że to nie jest w porządku...”. - Pogotowie Gazowe w Łomży jest i działa całodobowo - odpowiada Emilia Tomalska, rzecznik prasowy warszawskiego oddziału spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Emilia Tomalska zapewnia, że pogotowie gazowe działa w mieście nieprzerwanie od początku istnienia Gazowni Łomża, to jest od 1993 roku (dziś pod nazwą  Rejon Dystrybucji Gazu Łomża). Można w razie potrzeby dodzwonić się do dyspozytora, wybierając numer 86 992.

Jakiego typu usterki najczęściej zgłaszają mieszkańcy Łomży?
- Najczęściej sygnały z zewnątrz dotyczą nieszczelności - czuć gaz, zacięcia urządzeń - brak gazu, głośnej pracy urządzeń gazowych i wezwań do uruchomienia odbiorników gazu -  odpowiada Emilia Tomalska.
Liczba zgłoszeń od ludzi zaniepokojonych, m.in., gazem w powietrzu w roku 2011 wynosiła 130, natomiast w 2012 – 150. Średnia liczba zgłoszeń awarii wynosiła miesięcznie 33 w roku 2011, 46 w roku 2012 oraz 25 na miesiąc w pierwszym półroczu oku 2013.
- Oczywiście, zdarzają się alarmy, które po interwencji okazują się nieuzasadnionymi – informuje Emilia Tomalska. - Najczęściej są to sygnały od osób zaniepokojonych „specyficznym zapachem”, w tym także zapachem gazu propan-butan.
W ostaniach latach liczba tego typu zgłoszeń systematycznie maleje: w 2011 roku wezwań było 78, w ubiegłym roku – 39, a w pierwszym półroczu tego roku – tylko 13. Czas interwencji od odebrania zgłoszenia telefonicznego wynosi od 15 minut w Łomży do godziny w terenie.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę